Niekoľko tipov ako si vybrať najlepšiu výbavu pre jazdu na motocykli

 

Ako to sedí?


Iste viete, že Vaše motocyklové oblečenie by malo mať správnu veľkosť. Ale všetko motorkárske vybavenie je navrhnuté tak, aby bolo čo najpohodlnejšie a najbezpečnejšie hlavne počas jazdy, preto sa Vám pri skúšaní v obchode nemusí zdať správne. Najlepší spôsob ako zistiť, či Vám daný výrobok sedí a vyhovuje je sadnúť si počas skúšania na motorku s posedom podobným tej Vašej, chytiť riadidlá a nohy dať na stupačky. Motocyklové nohavice majú zvyčajne pridaný materiál na kolenách, celková dĺžka je o niečo dlhšia ako u bežných nohavíc. Preto keď si ich skúšate počas sedu na motocykli a zohnete kolená by mala byť veľkosť presná. Rukávy na väčšine motocyklových búnd sú zakrivené, aby zabránili zadnej časti bundy vyhrnúť sa na chrbte po tom ako sa nakloníte vpred a chytíte riadidiel. Mnoho búnd aj nohavíc je vybavených sťahovacími popruhmi alebo cvokmi, aby ste si ich veľkosť vedeli nastaviť podľa proporcií Vášho tela.

Bezpečnostné prvky


Priznajme si to, jazda na motocykli je nebezpečná. Sme si istý, že si v okamihu môžete spomenúť na množstvo spôsobov, ako jazdci môžu prísť k úrazu.
Ku kvalitnej prilbe patrí rovnako kvalitné oblečenie a výstroj na zvyšok tela, ktoré Vás jednak chráni proti nepriazni počasia a pomôže Vás ochrániť v prípade pádu alebo kolízie. Mnoho výrobcov motocyklového oblečenia robí dobrú prácu pridávaním nových bezpečnostných prvkov a materiálov pre lepšiu ochranu.
Pri výbere oblečenia teda dbajte o aktívnu bezpečnosť výberom najkvalitnejšieho oblečenia a taktiež pasívnu bez pečnosť v podobe reflexnej farby odevu pre viditeľnosť cez deň a rovnako reflexných prvkov ktoré Vás robia viditeľným počas jazdy v noci.

Materiály


Pri výbere motocyklového oblečenia máte viacero možností výberu materiálov z ktorých je odev vyrobený. Pre jazdu na okruhu na športovej motorke je určite najlepším výberom koža. Ak však jazdíte turisticky, lepšia voľba pre Vás je textilné oblečenie. Textilné bundy sú mnohokrát odolnejšie voči nepriazni počasia
a veľa celoročných modelov je možné poskladať podľa potreby vyberaním jednotlivých vložiek a membrán alebo otváraním vetracích otvorov pri jazde v horúcom počasí. Ak si nie ste istý výberom správneho oblečenia, kontaktuje nás alebo navštívte naše predajne a personál Vám rád poradí a pomôže s výberom toho najvhodnejšieho.


Váš štýl jazdy a potreby


Váš štýl jazdy a osobné potreby sú kľúčovou zložkou na ktorú je treba myslieť pri výbere motocyklového oblečenia. Medzi fak tory vzťahujúce sa špecificky na Vás pri výbere oblečenia patrí:
• Štýl motocykla na ktorom jazdíte (enduro, turistika, naháč, superšport atď.)
• Ako ďaleko jazdíte na motocykli (dochádzanie do práce, krátke jednodňové výlety, viacdňové dovolenky)
• Počasie v ktorom budete jazdiť
• Náchylnosť na teplo a zimu
• A čokoľvek iné, čo je pre Vás dôležité